Cukrovka (diabetes mellitus)

Diabetes mellitus postihuje asi 5% populácie, avšak iba každý druhý, alebo tretí diabetik o svojej nemoci vie. Mellitus znamená v latinčine „sladený medom“, ale v tejto súvislosti vyjadruje príliš veľké množstvo nevyužitého cukru v krvi.
Príznaky najčastejšieho typu cukrovky, ktorý postihuje staršie osoby, sú považované za prejavy starnutia, alebo sú považované za následok nadváhy. Často však ne je včas zahájená potrebná liečba. Neliečená cukrovka môže viesť k vážnym problémom, ako je napr. náhla mozgová príhoda, srdečný infarkt, slepota, onemocnenie pečene, poškodenie nervov, niekedy dokonca ku strate končatín spôsobené poruchou krvného obehu. Hlavnými typy cukrovky sú typ 1 a typ 2. Typ 1 sa obvykle objavuje v detstve, pokiaľ sa v slinivke prestane tvoriť inzulín – hormón, ktorý v tkanivách mení cukor na energiu. Osoby trpiace cukrovkou typu 1 musia dostávať denne injekcie inzulínu.
Asi 90% prípadov cukrovky je typ 2: tkanivá nie sú schopné využívať inzulín, ktorý telo produkuje v dostatočnom množstve. U tohto typu cukrovky nie je nutná injekčná aplikácia inzulínu. Riziko ochorenia je vyššie u osôb, u ktorých sa cukrovka typu 2 vyskytuje v rodine, riziko zvyšuje rovnako strava s vysokým obsahom tukov, nedostatok telesného pohybu a nadváha.
U niektorých žien sa objaví zvýšená hladina cukru v krvi v priebehu tehotenstva; ide o tzv. gestačný diabetes. Po narodení dieťaťa väčšinou zmizne.
KX Laser pomocou ožarovania krvného riečišťa v nosnej dutie aktívne ovplyvňuje pretekajúcu krv a jej zložky vrátane ciev a tkanív. Dochádza k aktivácii enzýmov, zlepšeniu funkcie erytrocytov (červených krviniek), zvýšeniu prietoku krvi jemnými cievami a tým aj k obnoveniu makro i mikrocirkulácie krvi. Sú rozpustené drobné krvné zrazeniny, zlepšuje sa viskozita krvi a fotóny pôsobia na ďalšie zložky krvi, ktoré pozitívne ovplyvňujú tak, že dochádza k rýchlejšiemu metabolizmu pri odbúravaniu krvného cukru, glukózy a škodlivých frakcií tukov v krvi. Prístroj je účinný už od prvého použitia a v priebehu 3-6 mesiacov každodenného používania (podľa návodu na použitie) je evidentne viditeľné zlepšenie v metabolizmu cukrov.
Okrem zníženia hladiny cukrov dochádza aj k úprave sprievodných javov cukrovky – zníženie vysokého tlaku a vysokého obsahu tukov v krvi (celkového cholesterolu, triglyceridov a LDL cholesterolu) a naopak ku zvýšeniu ochranného HDL cholesterolu.
Nesmieme ale zabúdať na ďalšie sprievodné život ohrozujúce prejavy diabetu, ako je rozvoj neskorších komplikácii cukrovky súvisiacich s poškodením mozgu, srdca, zraku, sluchu, ciev a nervov dolných končatín.
Všetky tieto komplikácie môžu byť včasným používaním KX Lasera odstránené.

2010 © Talpo spol s.r.o. | info@kxlaser.cz | Produkty tradiční přírodní medicíny Tianshi | Tvorba stránek | falck-healthcare.sk - zdravotná starostlivosť a nadštandardné zdravotné služby v centráchFALCK Healthcare