Skleróza, poruchy pamäte

 

 

 

Poruchy pamäte sú časté v staršom veku, ale môže sa vyskytovať už od stredného veku. Niektoré z nich nie sú nebezpečné, iné však môžu znamenať prvé príznaky ochorenia. Mozog môže byť postihnutý zápalom, nádorom, cievnym ochorením, alkoholom, metabolizmom, liekmi, alebo sa už môže jednať o začínajúcu Alzheimerovu chorobu, ktorá je najčastejšou demenciou. Starnutie je prirodzenou etapou ľudského života. Demencia je oproti tomu nemoc, ktorá k normálnemu starnutiu nepatrí. U postihnutých osôb sa najprv prejavuje ľahkými poruchami pamäte (ukladanie, uchovávanie a vybavovanie si informácií), neskôr dochádza k zabúdaniu aj najjednoduchších vecí a nakoniec aj vlastného mena. Dochádza ku zhoršovaniu intelektu (myslenia, úsudku), poruchám reči a zmenám chovania. Pacienti často blúdia a môžu sa stratiť aj na dôverne známych miestach. Výskyt Alzheimerovej choroby narastá s vekom. Vo vekovej skupine nad 65 rokov trpí strednou, alebo ťažkou demenciou 5 % populácie, vo veku nad 85 rokov dokonca 30–50 % populácie. V krajinách Európskej únie tvorí jedno z najčastejších ochorení. Každý rok sa vyskytne až 600 tisíc nových prípadov demencie, čo je viac než napríklad u mozgovej mŕtvice, cukrovky, alebo rakoviny prsníka.
Pri poruchách pamäte môže významne pomôcť KX Laser. Ožarovaním krvi cez nosnú dutinu dochádza k lepšej krvnej cirkulácii a k lepšiemu okysličeniu krvi. Lepšie prekrvenie a okysličenie mozgu má pozitívny dopad na funkciu mozgových buniek, ktoré sa aktivujú a zlepšujú stav mozgovej výkonnosti.

2010 © Talpo spol s.r.o. | info@kxlaser.cz | Produkty tradiční přírodní medicíny Tianshi | Tvorba stránek | falck-healthcare.sk - zdravotná starostlivosť a nadštandardné zdravotné služby v centráchFALCK Healthcare