Trombóza

Pri trombóze dochádza k zrážaniu krvi v cievach a ku vzniku trombov (zrazenín). V tepnách má za následok ischémiu danej oblasti, v žilách zhoršuje odtok krvi, a tým pádom môže byť zdrojom embólie. K jeho vzniku prispieva poškodenie cievnej steny zápalom, aterosklerózou, hyperkoagulačný stav napr. pri poruche niektorých antikoagulačných faktorov, alebo uvoľnením koagulačných faktorov z tkanív pri ich poraneniu a znížená rýchlosť prietoku napr. u ležiacich pacientov.
K týmto mechanizmom prispieva aj zvýšená viskozita krvi, dehydratácia a iné. Vyššie riziko trombov v hlbokých žilách dolných končatín majú aj ľudia s kŕčovými žilami
Príkladom trombov v tepnách je trombóza koronárnej tepny, vznikajúca na stene už poškodenej aterosklerózou, ktorá spôsobuje akútny infarkt myokardu. Závažnou trombózou žíl je trombóza hlbokých žíl dolných končatín spojená s ich zápalom – flebotrombóza.
KX Laser je veľmi účinným riešením proti trombózam. Ožarovaním krvi cez nosnú dutinu dochádza k zlepšeniu hemoreologických vlastností krvi, najmä znížením jej viskozity. Tým je takisto spolu so zlepšením krvného obehu odstránená hlavná príčina zrážanlivosti krvi. Prístroj tak odstraňuje príčinu bez použitia medikamentov, ktoré sa bežne používajú ako antitrombotiká.

2010 © Talpo spol s.r.o. | info@kxlaser.cz | Produkty tradiční přírodní medicíny Tianshi | Tvorba stránek | falck-healthcare.sk - zdravotná starostlivosť a nadštandardné zdravotné služby v centráchFALCK Healthcare